Bohoslužby kostelecké farnosti

S ohledem na to, abych vám předával informace o bohoslužbách včas,
a aktuálně, tak jsem byl "donucen" začít používat Google kalendář.
Proč tomu tak je vysvětlím dole. Petr Slezák

Bohoslužby v době Covidové

Počet účastníků na mši je podle aktuálního nařízení vlády.

V případě omezení bohoslužeb nařízením vlády:

Pro starší lidi nad 70 let se doporučuje, aby obzvlášť na sebe dbali, možná zůstali doma a sledovali či poslouchali mši sv. v mediích.
Jinak jsou lidé na základě rozhodnutí biskupské konference dispenzováni (nejsou vázáni) od povinnosti být na nedělní mši sv.
Ti, kteří přijdou, ať zachovávají doporučenou minimální vzdálenost, ruce se při pozdravení pokoje nepodávají. Pokud bude mít někdo obavy, má možnost sledovat či poslouchat bohoslužby v mediích, na internetu pražských farností (skoro 20 vysílání). Farnost Praha Chodov má na webu i řád, jak sledovat služby, aby to bylo důstojné. Modleme, postěme se za brzké ukončení epidemie, za postižené, zemřelé, hrdinný ošetřující personál. A jistě nezapomínejme na potřebné, případně je nahlasme na farnost, aby se pomoc mohla řešit. Naše pomoc je ve jménu Páně.

Náboženství
Výuka náboženství pro 1. stupeň se koná ve čtvrtek v 13,00 hod. v Kostelci na faře a nebo podle domluvy

Modlení matek
Modlení matek je ve čtvrtek v 18,45 hod. na faře v Kostelci

Náboženství

a nebo podle domluvy.

V Kouřimi na faře v pondělí v 15,00 - 16,00 hod.

Modlení matek

Modlení matek je ve čtvrtek v 18,45 hod. na faře v Kostelci

Biblická hodina

Biblická hodina každou třetí sobotu v měsíci ve 16,30 h. na faře

Přednáší bratr Jozef Nagy. Srdečně zveme.

Kostelecký Anděl

Zájemci o zaslání kosteleckého Anděla emailem ve formátu PDF
ať se mi ozvou na email info@slezak-petr.cz

Proč Google kalendář?

Google kalendář je vhodný pro pravidelně se opakující události např. "3. neděle v měsíci"

Hlavní výhodou je právě ta rychlá změna v případě výjimky
Pokud je daný den změna, upraví se změna pro tento den, a další "čtvrtky" běží "podle rozpisu"

Kalendář může spravovat více lidí, není tedy prodleva

Kalendář je publikovaný jako "veřejný" takže si ho mimo jiné můžete připojit do diáře v telefonu.

Je to za předpokladu, že máte Google email (Gmail), po přihlášení do Google na webu v sekci "Kalendář" volba "Jiné kalendáře" / "Přidat kalendář přítele"
Email našeho kalendáře je fk.kalendar@gmail.com

Informace o bohoslužbách na webu Pražského arcibiskubství

Bohoslužby Kostelec
Bohoslužby Kouřim
popřípadě podle názvu obce, kostela ... tady
E-mail na pana faráře: farnostkostelec@gmail.com

Pro komunikaci s webmastery ohledně webu, čerstvé novinky, změny a podobně, které chcete dát na web můžete posílat na následující adresu.
Případné změny budeme konzultovat s panem farářem, možná by bylo dobré vyžádat si od pana faráře souhlas podávat informace (požadavky) přímo na nás, aby se komunikace zjednodušila.

E-mail na webmastry: info@farnostkostelec.cz

Číslo farního účtu pro případnou podporu a dary:  426287379/0800

Kontakt

Římskokatolická farnost Kostelec nad Černými Lesy administrátor Jaroslav Lízner Nám. Smiřických 23 281 63 Kostelec nad Černými Lesy 731 128 512