Novinky přes SMS

Dlouho jsem zvažoval, jak k vám dostat rychlé zprávy z farnosti, jako jsou změny termínů, náhlé akce ...

Na přetřes přišel i Facebook :-) ale nějak mi to nesedí k náplni tohoto webu.

Takže je tu řešení, které není na 100% spolehlivé, ale funguje.

Využívá se například na upozornění na nový email, kdy vám přijde na telefon formou SMS torzo emailu.
Tato služba není stoprocentní, SMS mají tzv. nízkou prioritu (co by jste chtěli zadarmo), ale funguje to.

Jak to funguje?

Zaprvé je třeba vědět, jakého máte operátora mobilních služeb, protože podle toho se liší způsob, jak email jako SMS odeslat:

Telefonika O2 používá formát "emailové adresy" +420yyyyxxxxx@sms.cz.o2.com, tedy například +420606123456@sms.cz.o2.com

T-mobile používá formát "emailové adresy" yyyxxxxxx@sms.t-mobile.cz, tedy například 603123456@sms.t-mobile.cz

Vodafone to má trochu složitější, na webu Vodafone, v sekci zvané "Samoobsluha" si zaregistrujete "Vodafon email" na který když pošlete email, tak vám tento email dorazí jako SMS. Informace jak na to najdete zde: https://pece.vodafone.cz/app/answers/list/c/140,244/kategorie/SMS-E-mail/a_id/794

Chcete dostávat horké novinky?

Pokud máte zájem o tuto možnost (uvidíme jaký bude zájem, a jak se to osvědčí), tak vás prosím, aby jste mi na můj email: info@slezak-petr.cz poslali následující informace:

Vaše jméno aby v tom byl pořádek :-)
Jméno vašeho operátora tedy Vodafon, T-mobile, nebo Telefonica O2
Vaše mobilní telefonní číslo
V případě Vodafone
to musí být váš email zaregistrovaný u Vodafone

Pokud budu mít tyto informace

tak si sestavím seznam příjemců např. "Novinky farnosti", stejně tak i pro pana faráře
takže já, nebo pan farář bude moci poslat horké info na vaše telefony

Předem upozorňuji, že v emailu budou kontakty všech příjemců, takže ve skupině uvidíte pravděpodobně kontakty na všechny příjemce.
Šlo by příjemce dát do skryté kopie ... uvidíme, rozhodně jsem zvědav na vaše reakce.

Pokud vám stačí informace na email

Za předpokladu, že máte přehled o svých emailech, a třeba jako já je máte přeposílány na telefon, tak by stačilo vaše jméno a kontaktní email.