Obnova Lichtenštejnské stezky

Město Kostelec nad Černými lesy - Tisková zpráva

     Obyvatelé Kostelce nad Černými lesy i návštěvníci budou moci využít novou vyhlídkovou trasu, která poskytne dosud málo známý pohled na panorama města.
     V Kostelci nad Černými lesy jsme se v květnu pustili do opravy první části Lichtenštejnské cesty. Pod názvem projektu Stezka z města – Lichtenstejnská stezka se týká úseku od domova pro seniory v ulici Lázeňská ke kapličce svatého Gotharda. Kapličku vytvořil známý kostelecký umělec Zdeněk Hůla.
     Cesta je projektována jako zpevněná s mlatovým povrchem a s odvodňovacími žlaby pro dešťovou vodu. Na tento projekt poskytly prostředky EU, MAS Podlipansko a Ministerstvo zemědělství z Programu obnovy venkova. Od kapličky Sv. Gotharda je skutečně nádherný a ne příliš známý pohled na černokostelecký zámek a celé panorama Kostelce nad Černými lesy.
     V současnosti město realizuje první etapu a v obnově této cesty chceme pokračovat s cílem, ve spolupráci s obcí Přistoupim a s Českým Brodem, propojit Kostelec nad Černými lesy a Český Brod touto historickou kočárovou cestou. 
     Obnovou a budováním pěších a cyklistických stezek chce město Kostelec nad Černými lesy vytvořit podmínky pro rozvoj turistického ruchu v regionu. Chceme, aby se návštěvníci města měli možnost projít po pohodlných cestách a aby si pamatovali, že se u nás dá nejen dobře posedět v některé z vyhlášených restaurací a kaváren, ale i načerpat nové síly procházkou po okolí. Pokud se totiž od Gotharda vydáte dále do údolí Jalového potoka, dojdete k bývalé Lomičově hájovně, odkud vede pohodlná lesní cesta do Přehvozdí, arboreta České zemědělské univerzity nebo třeba do Přistoupimi. Cesta je lemována statnými a mnohdy i unikátními stromy, které sem nechali přivést bývalí majitelé kosteleckého panství. Vede po rovině vedle potoka a potkáte u ní i malebné rybníky. 
 
Ing. Jiří Kahoun, starosta
Město Kostelec nad Černými lesy 
 
 
E-mail na pana faráře: farnostkostelec@gmail.com

Pro komunikaci s webmastery ohledně webu, čerstvé novinky, změny a podobně, které chcete dát na web můžete posílat na následující adresu.
Případné změny budeme konzultovat s panem farářem, možná by bylo dobré vyžádat si od pana faráře souhlas podávat informace (požadavky) přímo na nás, aby se komunikace zjednodušila.

E-mail na webmastry: info@farnostkostelec.cz

Číslo farního účtu pro případnou podporu a dary:  426287379/0800

Děkujeme

Kontakt

Římskokatolická farnost Kostelec nad Černými Lesy administrátor Jaroslav Lízner Nám. Smiřických 23 281 63 Kostelec nad Černými Lesy 731 128 512
321 697 370 (nejsou vidět zmeškané hovory)